Oznam o testovaní

19. novembra 2020

Vážení spoluobčania,

Ústredný krízový štáb na svojom rokovaní schválil ďalšie kolo testovania obyvateľov na prítomnosť ochorenia COVID-19 v rámci operácie Spoločná zodpovednosť. Testovanie sa uskutoční v 458 mestách a obciach, ktoré v rámci posledného realizovaného testovania dosiahli podiel pozitívnych testov viac ako 1%.

Testovanie sa uskutoční aj v našej obci dňa 21. 11. 2020, t. j. v sobotu, v čase od 8:00 hodiny do 20.00 hodiny. Testovanie bude dobrovoľné a určené prioritne pre obyvateľov našej obce.

Test môžete absolvovať v ľubovoľnom čase a v ľubovoľnom poradí.

Testovanie bude prebiehať vo vonkajšom prostredí, v priestoroch pred kultúrnym domom a Obecným úradom. Na poriadok a dodržiavanie pravidiel budú dohliadať príslušníci PZ SR a Ozbrojených síl SR. Pri čakaní na testovanie buďte prosím trpezliví a ohľaduplní.

Pri absolvovaní testovania sa musíte preukázať občianskym preukazom. Pri testovaní detí od 10 do 15 rokov zdravotným preukazom. Pri testovaní detí od 10 do 15 rokov musí prísť zákonný zástupca, nakoľko certifikát o výsledku testovania týchto detí môže byť odovzdaný len ich zákonnému zástupcovi.

Testujúci personál bude vopred otestovaný.

V prípade pozitívneho výsledku musí každý dodržať 10-dňovú domácu karanténu so všetkými rodinnými príslušníkmi, ktorí žijú v spoločnej domácnosti.

Pristupujte prosím k testovaniu zodpovedne, nakoľko práve toto testovanie pomôže zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie vírusu.

Tým, že sa prídeme otestovať, zistíme nielen svoj vlastný stav, ale pomôžeme ochrániť svojich blízkych a ľudí v širšom okolí.