Menu
Obec Veľké Vozokany
ObecVeľké Vozokany

Organizácie

Divadelný súbor

Vznikol pri miestnom odbore Matice Slovenskej a pôsobí už 50 rokov. Vystriedalo sa v ňom množstvo hercov v rôznych postavách. Odohrali neuveriteľné množstvo hier. Každoročne nacvičí divadelnú hru, s ktorou sa predstaví po okolitých obciach. Námety na hry čerpajú od slovenských autorov. O hercov nie je núdza, veď divadelná tradícia v našej obci je veľmi silná. Dňa 8. 4. 2011 nás s predstavením „Škriatok“ reprezentovali na Regionálnej prehliadke divadla mladých v Močenku.

Jednota dôchodcov

Miestna organizácia jednoty dôchodcov, seniorov, bola založená na ustanovujúcej schôdzi 2. 12. 2001. Organizácia pôsobí v obci veľmi činorodo. Počas roka organizujú spoločné posedenia, fašiangové popoludnia spojené s páračnami peria, zúčastňujú sa rekreačných pobytov.

LIPA

V roku 1986 sa pri miestnej dychovej hudbe vytvorila spevácka skupina, ktorá vystupovala aj samostatne. Neskôr vznikol súbor Lipa, ktorý založila skupina nadšencov v úsilí zachovať a oživiť dedinské zvyky a ľudové piesne. Program si pripravujú sami, využívajúc pri tom básne miestneho ľudového básnika. Súbor prvý krát vystúpil v januári 1996, kedy pripravil celovečerný kultúrny program v spolupráci s miestnou dychovou hudbou.

Miestna organizácia MS

Činnosť Matice Slovenskej vo Veľkých Vozokanoch sa obnovila na schôdzi 13. 5. 1990.

O.O.F

Skupina O.O.F. je, ako niekto raz povedal, atómová kapela, lebo sa pomerne často rozpadáva, ale tak je to so všetkým raz si hore a raz dole… My sa každopádne snažíme udržať niekde medzi. Tak snáď o nás ešte niekedy budete počuť.

V.V. BAND

V roku 1999 sa stretli muzikanti z Veľkých Vozokán a okolia, ktorí spolu hrávali začiatkom 70-80 rokov na spoločnom koncerte k 25. výročiu spoločnej produkcie. Po úspešnom koncerte sa skupina rozhodla znovu oprášiť noty a pokračovať.

V.V. COUNTRY BAND

Vznikla v minulom roku oddelením niektorých členov zo skupiny V.V.Band.

VOZOKANČEK

Súbor vznikol v roku 1996 oddelením detí od folklórneho súboru Lipa. Deti úspešne reprezentovali obec v roku 1997 na detskom folklórnom festivale v Zlatých Moravciach. Náplňou programu tohto súboru sú básne, piesne, ľudové hry, pásma – Jar /jarné hry/, Detské leto, moderné tance. Súbor vystupuje pri rozličných kultúrnych a spoločenských podujatiach / stavanie mája, Deň matiek, svätý Mikuláš, atď./. Svojim vystúpením prezentujú našu obec aj v okolitých obciach.

VOZOKANKA

Dychová hudba v našej obci pôsobí už 38 rokov. Za tie roky sa v nej vystriedalo množstvo hudobníkov, ktorí svojim vystúpením prispievajú k zviditeľneniu našej obce. Zúčastňujú sa na rôznych kultúrnych, spoločenských, náboženských a rodinných podujatiach.

Život v obci

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4